Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
Online školení - Všechna školení je možné absolvovat online! Využijte 30% slevu na vybraná online školení! Všechny informace naleznete v aktualitách.

PSCR nahradilo a doplnilo PSB

KATEGORIE

PSCR nahradilo a doplnilo PSB

V automobilovém průmyslu a jeho dodavatelském řetězci je stále důležitější reagovat na nové technologie, měnící se trhy a neustále rostoucí kvalitativní a bezpečnostní požadavky. Výrobek může být uveden na trh pouze tehdy, pokud v případě jeho zamýšleného nebo předvídatelného použití neohrožuje bezpečnost a zdraví osob.

Nejen samostatní výrobci OEM, ale organizace v celém dodavatelském řetězci jsou povinné zajistit bezpečnost a shodu svých výrobků (například v požadavku koncernu Volkswagen ve Formel Q). Důležité je dodržovat legislativní požadavky o integritě výrobků a bezpečnostní požadavky v zemi odeslání a zároveň v zemi užívání výrobku nebo služby. Pokud se ukáže, že výrobky jsou na trhu "nebezpečné", organizace má povinnost přijmout nezbytná opatření na ochranu zákazníků nebo široké veřejnosti. Výsledná povinnost péče je základem pro správné zacházení s otázkami bezpečnosti a shody. Aby si odpovědné osoby v organizaci byly vědomé a porozuměli požadavkům které jsou kladeny na zástupce za bezpečnost a shodu produktu, musí mít tyto osoby komplexní informace a kvalifikaci v této oblasti.

Norma IATF 16949 zdůrazňuje toto téma v kapitole 4.4.1.2 Bezpečnost produktu. Nový svazek VDA "Integrita produktu" postavil toto téma na širším základě, takže požadavky se netýkají pouze zákazníků, ale také všech společností v dodavatelském řetězci, které se mají orientovat na tento standard. Předtím funkce "PSB - Zmocněnec za bezpečnost produktu", se tak stává funkcí "PSCR - Zmocněnec za bezpečnost a shodu produktu".

Absolvováním školení "PSCR - Zmocněnec za bezpečnost a shodu produktu" splníte jednu ze specifických požadavků OEM a požadavků IATF 16949 (dvoudenní školení). Pokud již máte absolvované školení "PSB - Zmocněnec za bezpečnost produktu" a působíte na této pozici je dostačující absolvovat jeho nástavbu (jednodenní školení). Školení zdůrazňuje požadavky koncernu Volkwagen, ale i dalších německých výrobců automobilů (BMW, Daimler atd.). Po školení budete schopni identifikovat rizika, rozpoznat a minimalizovat je v současných i nových projektech na základě příkladů z reálného světa.

Podobné články

3 základní kroky pro udržení si ISO certifikace

3 základní kroky pro udržení si ISO certifikace

KATEGORIE

Abyste si udrželi svou certifikaci a plnily požadavky norem ISO (s cílem dosáhnout každoročně úspěšné výsledky auditu), musíte pravidelně provádět několik činností. Uvádíme 3 základní činností, které byste měli provádět, abyste splnili současné požadavky ISO normy a vyhnuli se tak případné ztrátě ISO certifikace.

Zobrazit víc
Dosáhli jsme certifikaci ISO, ale co dál?

Dosáhli jsme certifikaci ISO, ale co dál?

KATEGORIE

Získání certifikátu ISO pro podnikatele nebo váš byznys není vždy snadný úkol. Kdokoliv, kdo si už tímto procesem prošel, to může potvrdit, protože tento proces může být velmi pracný a zdlouhavý. Po získání certifikace ISO mají lidé tendenci chtít si od projektu odpočinout a pak nechtěně zapomenou na daný systém managementu a nechají ho bez aktualizací a nezasahují do něj i několik měsíců, přičemž se přibližuje čas prvního dozorového auditu, který zvykne většinou překvapit, a požadavky normy se pak jak se říká "šijí za horka." jak můžete zabránit tomuto scénáři ve vašem podnikání? Pojďme si představit, co musíte udělat poté, co vaše firma dosáhne certifikaci ISO.

Zobrazit víc
ISO 22301 - Systematický přístup k ochraně, i Vašeho, byznysu

ISO 22301 - Systematický přístup k ochraně, i Vašeho, byznysu

KATEGORIE

V poslední době se nám začaly hromadit události, na které jsme v našich zeměpisných šířkách nebyli zvyklí. Kromě pandemie jsme určitě všichni zachytili tornádo na Moravě a další extrémní meteorologické jevy. Norma ISO 22301 specifikuje požadavky a pravidla pro zajištění kontinuity v podnikání a pomáhá společnostem k rychlému zotavení v případě nepředvídatelných událostí. Jejím cílem je připravit společnosti a chránit je v případě pokud nastane taková mimořádná nepředvídaná událost.

Zobrazit víc
Jak zavést a certifikovat systém protikorupčního managementu dle normy ISO 37001

Jak zavést a certifikovat systém protikorupčního managementu dle normy ISO 37001

KATEGORIE

S pojmem korupce a korupční chování setkáváme poměrně často. Podle průzkumů mají paradoxně tendenci ke korupčnímu chování spíše lidé s vyšším vzděláním a to až v 75% případů výskytu korupce. Podle studií Evropského parlamentu stojí korupce EU ročně v rozmezí od 179 do 990 miliard eur.

Zobrazit víc

Newsletter