Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
Online školení - Všechna školení je možné absolvovat online! Využijte 30% slevu na vybraná online školení! Všechny informace naleznete v aktualitách.

Stínování vám šetří čas i nervy

KATEGORIE

Stínování manažerů

Plánujete posílení nějakého oddělení, nebo vás čeká výměna lidí na klíčové pozici? Tentokrát píšeme právě o tom, jak připravit výměnu zaměstnanců, či rozšíření oddělení a proč správný postup šetří čas, nervy a peníze.

Ze strategických cílů jedné společnosti vyplynula potřeba posílení pozice, která byla identifikována jako úzké místo v celém procesu. Samotná optimalizace procesů u seniora již nestačila a management se rozhodl posílit pozici o dalšího člověka - juniora.

Samozřejmě se v společnostech vše řeší za běhu, vždyť čas jsou peníze .. Jak tedy co nejrychleji připravit člověka na novou pozici? Pokud je senior komunikativní a zorganizovaný, je to jen otázka naplánování. Ale co, když ne? Odpovědí může být i stínování seniorského zaměstnance. Právě takový případ jsem aktuálně převzal já. Vzniká nové místo, které obsadí interní spolupracovník. Výhodou je, že junior zná problematiku a firemní procesy.

Na zapracování juniora jsme postupovali následovně: nejprve budu seniora stínovat při jeho standardní činnosti. Proč tento postup? Senior není příliš zdatný v komunikaci a se zaškolováním nemá vůbec žádné zkušenosti. Začali jsme snímkem dne, popisem základních činností, které je třeba zvládnout. Velkou výhodou dobře vypracovaného snímku dne je, že pokud dochází k nějakým neefektivním činnostem, junior se o nich nedozví. Nefunkční činnosti seniora budou prostřednictvím koučinku na pracovišti a zaškolením na nové postupy a nástroje odstraněny. Takovou analýzou činností a nápravnými opatřeními jsme pro seniora získali cca 90 minut času denně. Přepočítejte si to na jeho hodinovou mzdu násobenou počtem pracovních dní v roce a hned zjistíte, že investice do adaptačního procesu prostřednictvím kouče - lektora je pouze zlomek toho, co vám to může přinést. Uvědomte si, kolik by vaši firmu stálo nesprávné nebo žádné zaškolování od seniora, který s tím nemá žádné zkušenosti. Sám neví, kde dělá chyby. K tomu si připočtěte i ztráty, které by vznikaly naučenými neefektivními postupy, které by junior v dobré víře odpozoroval od seniora. Drobná pomůcka: roční částka ušetřená vyšší efektivitou seniora krát 2. A to jsme vyčíslili jen jednoduše kvantifikovatelné úspory. Ale kromě efektivity mohou utrpět i vztahy na pracovišti například pro netrpělivost při vysvětlování, nevhodný time management, slabou sebedisciplínu ...

Rádi vám pomůžeme s celým postupem a adaptačním procesem člověka na novou pozici. 

 

Martin Zibrín - lektor CeMS-CO

Doporučená školení:

Název školení Trvání školení Místo konání Cena Nejbližší termín
1 den (8:00 - 12:00)
Sleva -30 % Online 7 000 CZK 4 900 CZK
5 929 CZK s DPH
22.02.2022 + 3
1 den (8:00 - 12:00)
Sleva -30 % Online 7 000 CZK 4 900 CZK
5 929 CZK s DPH
22.03.2022 + 3
1 den (8:00 - 12:00)
Sleva -30 % Online 7 000 CZK 4 900 CZK
5 929 CZK s DPH
23.03.2022 + 3

Podobné články

Co můžeme očekávat od nové revize ISO/IEC 27001 a ISO/IEC 27002?

Co můžeme očekávat od nové revize ISO/IEC 27001 a ISO/IEC 27002?

KATEGORIE

V současnosti probíhá proces revize ISO/IEC 27001 a ISO/IEC 27002 (aktuální verze byla publikována v roce 2013). Organizace, které se zaměřují na systematický přístup k řízení informační bezpečnosti, už jistě zaregistrovali tuto novinku. ISO / IEC 27002 je opět navržena tak, aby poskytovala rámec pro řízení bezpečnosti informací (podobně jako například: NIST CSF).

Zobrazit víc
Co je to OEE a proč je důležité?

Co je to OEE a proč je důležité?

KATEGORIE

S rostoucí konkurencí na trhu musí výrobci zvyšovat produktivitu výroby kvalitních výrobků. V dnešní ekonomice se od vás očekává, že budete neustále zlepšovat návratnost celkového kapitálu. Protože je obtížné získat kapitál na výstavbu nových, účinnějších závodů a nákup nových zařízení, často musíte splnit rostoucí výrobní požadavky se současným vybavením a zařízením a současně vedle toho ještě snižovat výdaje.

Zobrazit víc
3 základní kroky pro udržení si ISO certifikace

3 základní kroky pro udržení si ISO certifikace

KATEGORIE

Abyste si udrželi svou certifikaci a plnily požadavky norem ISO (s cílem dosáhnout každoročně úspěšné výsledky auditu), musíte pravidelně provádět několik činností. Uvádíme 3 základní činností, které byste měli provádět, abyste splnili současné požadavky ISO normy a vyhnuli se tak případné ztrátě ISO certifikace.

Zobrazit víc
PSCR nahradilo a doplnilo PSB

PSCR nahradilo a doplnilo PSB

KATEGORIE

Jaký je rozdíl mezi PSB a PSCR? Proč PSB už nestačí a co se změnilo? Jaké školení byste měli absolvovat?

Zobrazit víc

Newsletter