Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
Online školení - Všechna školení je možné absolvovat online! Využijte 30% slevu na vybraná online školení! Všechny informace naleznete v aktualitách.

Jaké jsou nejčastější problémy organizací certifikovaných dle IATF 16949?

KATEGORIE

banner - Jaké jsou nejčastější problémy pro organizace v IATF 16949?


Podle výsledků z auditů třetích stran (certifikační orgány) v IATF světové databázi je nejčastějším problémem pro organizace uplatňující požadavky automobilové normy IATF16949: 2016 oblast řízení neshody a přijímání nápravného opatření a s tím úzce související oblast řešení problémů.

 

Pareto diagram Top 10 závažných neshod z auditů třetích stran podle standardu IATF16949: 2016 na konci 2019

 
Pareto diagram Top 10 závažných neshod z auditů třetích stran podle standardu IATF16949: 2016 na konci 2019. 
    

Globální trend ukazuje, že organizace nepřijímají účinná nápravná opatření pro neshody, které byly zjištěny během auditů třetích stran, a jejich procesy řešení problémů nejsou při řešení těchto problémů efektivní. Během kontrolních auditů proto zjišťují opakované neshody spolu s další závažnou neshodou, která se zaznamenává pro proces nápravných opatření.

Klíčem k úspěšnému řešení problémů je najít a odstranit hlavní příčinu, takzvaný "kořen" problému.

Pokud kořenová příčina není jasně identifikována, je lákavé místo toho vyřešit symptomy nebo dopad problému. Ačkoli problém vypadá "vyřešen", kořenová příčina se opět objeví. Cyklus opakovaného řešení příčin je často velmi nákladný, protože spotřebovává zdroje (čas, materiály, IS atd.). Tomu by se měly organizace vyhnout.

Řešení problémů lze definovat jako proces k identifikaci kořenových příčin. Jeho cílem je vyřešit problémy pomocí strukturovaného a týmového přístupu. Mnoho organizací přistupuje k řešení problémů tak, že obvykle pouze reaguje na selhání některého procesu odstraněním následků selhání. Organizace však může řešením problémů výrazně přispívat k jejímu neustálému zlepšování. Konečným cílem účinného řešení problémů je aplikovat získané zkušenosti týmu pro předcházení selhání dříve, než k selhání dojde.

 

CeMS nabízí školení a podporu související s efektivním řešením problémů (např. Problem solving, Global 8D, FMEA). Bližší informace naleznete v sekci školení

 

Podobné články

Jaký je rozdíl mezi interním a externím auditem a co mají společné?

Jaký je rozdíl mezi interním a externím auditem a co mají společné?

KATEGORIE

U obou typů auditů (interní i externí) jsou audity prováděny týmem kompetentních auditorů splňujících požadavky kapitoly 7. Kompetentnost auditorů - normy ISO 19011 ve složení Vedoucí auditor a Auditoři. Externí auditoři musí navíc splňovat požadavky uvedené v "Tabulce znalostí a schopností auditora" ve smyslu ISO / IEC 17021-1.

Zobrazit víc
K čemu slouží SPC - Statistical Process Control?

K čemu slouží SPC - Statistical Process Control?

KATEGORIE

Vysvětlení a pochopení pojmů SPC (statistické řízení procesů), Gaussovy funkce (křivky Normálního rozdělení), regulačních diagramů, indexy způsobilosti a indexy výkonnosti procesů. Stručný popis jak zavést SPC do praxe.

Zobrazit víc
Kdy třeba delegovat a jaké jsou výhody a nevýhody delegování

Kdy třeba delegovat a jaké jsou výhody a nevýhody delegování

KATEGORIE

Přečtěte si kdy je vhodné delegovat pracovní úkoly na své podřízené a jaké výhody a nevýhody s sebou delegování úkolů nejčastěji přináší.

Zobrazit víc
Jak se vyznat v příručkách VDA a nač slouží

Jak se vyznat v příručkách VDA a nač slouží

KATEGORIE

VDA je zkratka pro Verband der Automobilindustrie - v doslovném překladu sdružení automobilového průmyslu. Organizace byla založena již v roce 1901. Jde o německou instituci, spojení výrobců automobilů a jejich dodavatelů složené z více než 600 členských společností. Tato organizace formulovala mnoho požadavků v oblasti automotive, které jsou shrnuty ve více příručkách. My Vám nabízíme jejich přehled a vysvětlení, čemu se která věnuje a co v ní najdete.

Zobrazit víc

Newsletter