Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
Online školení - Všechna školení je možné absolvovat online! Využijte 30% slevu na vybraná online školení! Všechny informace naleznete v aktualitách.

Jaké jsou nejčastější problémy organizací certifikovaných dle IATF 16949?

KATEGORIE

banner - Jaké jsou nejčastější problémy pro organizace v IATF 16949?


Podle výsledků z auditů třetích stran (certifikační orgány) v IATF světové databázi je nejčastějším problémem pro organizace uplatňující požadavky automobilové normy IATF16949: 2016 oblast řízení neshody a přijímání nápravného opatření a s tím úzce související oblast řešení problémů.

 

Pareto diagram Top 10 závažných neshod z auditů třetích stran podle standardu IATF16949: 2016 na konci 2019

 
Pareto diagram Top 10 závažných neshod z auditů třetích stran podle standardu IATF16949: 2016 na konci 2019. 
    

Globální trend ukazuje, že organizace nepřijímají účinná nápravná opatření pro neshody, které byly zjištěny během auditů třetích stran, a jejich procesy řešení problémů nejsou při řešení těchto problémů efektivní. Během kontrolních auditů proto zjišťují opakované neshody spolu s další závažnou neshodou, která se zaznamenává pro proces nápravných opatření.

Klíčem k úspěšnému řešení problémů je najít a odstranit hlavní příčinu, takzvaný "kořen" problému.

Pokud kořenová příčina není jasně identifikována, je lákavé místo toho vyřešit symptomy nebo dopad problému. Ačkoli problém vypadá "vyřešen", kořenová příčina se opět objeví. Cyklus opakovaného řešení příčin je často velmi nákladný, protože spotřebovává zdroje (čas, materiály, IS atd.). Tomu by se měly organizace vyhnout.

Řešení problémů lze definovat jako proces k identifikaci kořenových příčin. Jeho cílem je vyřešit problémy pomocí strukturovaného a týmového přístupu. Mnoho organizací přistupuje k řešení problémů tak, že obvykle pouze reaguje na selhání některého procesu odstraněním následků selhání. Organizace však může řešením problémů výrazně přispívat k jejímu neustálému zlepšování. Konečným cílem účinného řešení problémů je aplikovat získané zkušenosti týmu pro předcházení selhání dříve, než k selhání dojde.

 

CeMS nabízí školení a podporu související s efektivním řešením problémů (např. Problem solving, Global 8D, FMEA). Bližší informace naleznete v sekci školení

 

Podobné články

Jak zavést a certifikovat systém protikorupčního managementu dle normy ISO 37001

Jak zavést a certifikovat systém protikorupčního managementu dle normy ISO 37001

KATEGORIE

S pojmem korupce a korupční chování setkáváme poměrně často. Podle průzkumů mají paradoxně tendenci ke korupčnímu chování spíše lidé s vyšším vzděláním a to až v 75% případů výskytu korupce. Podle studií Evropského parlamentu stojí korupce EU ročně v rozmezí od 179 do 990 miliard eur.

Zobrazit víc
F * ck up porady, znak otevřené komunikace

F * ck up porady, znak otevřené komunikace

Dobrý den, vítejte na dnešní poradě, na úvod vám chci všem poděkovat za nasazení v minulém roce, měsíci, projektu ... Ano, takto by měly porady začínat. I ty, na kterých si následně řeknete, co se nepodařilo.

Zobrazit víc
Jaké jsou nové interpretace IATF?

Jaké jsou nové interpretace IATF?

KATEGORIE

IATF skupina vydala nejnovější sankcionované interpretace na své webové stránce. Poslední IATF 16949: 2016 Sanctioned Interpretations (SIs), číslo 20, která se týká požadavku IATF16949: 2016; 10.2.3 Řešení problémů, přidává ke organizací zdokumentovaným procesům pro řešení problémů to, že musí ZABRÁNIT OPAKOVÁNÍ VÝSKYTU.

Zobrazit víc
Inovace v projektově orientovaných organizacích

Inovace v projektově orientovaných organizacích

V projektově orientovaných organizacích se mě lídři a jednatelé ptají, jak dokážou efektivně motivovat své následovníky k inovacím. Je to složitější téma, ale pokusím se ji popsat na základě svých poznatků z těchto organizací:

Zobrazit víc

Newsletter