Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
EN

Slovník pojmů

Afinitní diagram

Afinitní diagram (Affinity diagram) je nástroj pro seskupení nápadů, nebo dat. Vychází z přirozeného způsobu lidského myšlení, které pracuje s kategoriemi pojmů, ne se samotnými pojmy.

Zobrazit víc

AIAG

AIAG je zkratka pro The Automotive Industry Action Group neboli Akční skupina pro automobilový průmysl a jedná se o organizaci, která zlepšuje procesy obchodního řetězce v automobilovém průmyslu. Cílem této neziskové organizace je snižování nákladů a zvýšování prosperity v automobilovém průmyslu.

Zobrazit víc

AML

Jedná se o mezinárodně používaný termín pro praní výnosů z trestné činnosti, tj. činnost, jejímž prostřednictvím je zakrýván nezákonný původ majetku za účelem jeho dalšího využití v legálních činnostech.

Zobrazit víc

APQP

APQP je zkratka pro název Advanced Product Quality Planning. Jedná se o rámec, který definuje postupy a techniky, které se používájí při vývojí produktů především v automobilovém průmyslu.

Zobrazit víc

Asertivita

Asertivita je jednou z klíčových dovedností při komunikaci. Jedná se o dovednost prosazování názoru, stanoviska, přání nebo myšlenek vyrovnaným způsobem bez agresivního chování.

Zobrazit víc

Audit

Přezkoumání dokumentů a systémů firmy, nezávislou odbornou osobou - auditorem

Zobrazit víc