Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
EN

Lze zvýšit spokojenost zákazníků pomocí ISO 9001?

KATEGORIE

Pojem spokojenost zákazníků v dnešní době nabírá mnohem větší význam než jen jeden z KPI ukazovatelů. Je to důležitá, obtížně kopírovatelná konkurenční výhoda. Koneckonců, udržet zákazníky spokojené znamená, že je neztrácíte ve prospěch svých konkurentů a zároveň se vaši klienti mohou stát i zastánci značky či služby, čímž pomáhají přilákat nové zákazníky prostřednictvím doporučení.

Navzdory tomuto trendu má mnoho organizací problém zaměřit se na zákaznickou spokojenost na denní bázi. I když organizace zaznamenává růst díky spokojené zákaznické základně, může být náročné takovou úroveň udržet například i v důsledku neustálého rozšiřování. Přesně v takovém případě umí velmi pomoci kvalitní implementace systému managementu kvality podle normy ISO 9001:2015.

Stručně řečeno, ISO 9001:2015 poskytuje mezinárodně uznávaný standard pro systémy řízení kvality prostřednictvím procesního přístupu založeného na rizikách a příležitostech. Umožňuje organizacím dosahovat a porovnávat konzistentní výkon a služby a nejen splňovat, ale i překračovat zákaznické, zákonné a regulační požadavky.

Zaměření na zákazníka je jedním ze sedmi klíčových principů této normy, která zdůrazňuje závazek vedení při udržování spokojenosti zákazníků; to zahrnuje i zajištění toho, aby byly splněny regulační požadavky zákazníka, a aby se řešila rizika ohrožující kvalitu produktů a služeb. Specifikováním požadavků systému managementu kvality Vaší organizací umíte dopomoci ke kvalitnímu řízení spokojenosti zákazníků s výhodami jako:

  • Zlepšené hodnocení spokojenosti zákazníků
  • Struktura podniku postavená tak, aby rozšířil své operace bez ovlivnění kvality služby/produktů
  • Trhový vliv prostředníctvím kvality služeb, což vede k lepším a větším zakázkám
  • Zákaznická základna, která neustále roste díky doporučením od svých zákazníků
  • Zvýšený zisk

Případné interpretace postřehů zákazníků mohou být velmi subjektivní. Přestože norma ISO 9001:2015 vyžaduje, aby organizace určila metody nakládání s těmito informacemi, stanoví formální strukturu, podle které se má pracovat tak, aby se splnily požadavky na kvalitu. V praxi to znamená, že pokud organizace uvažuje o certifikaci ISO 9001:2015, nemůže tyto požadavky přehlížet.

 

Doporučená školení:

Název školení Trvání školení Místo konání Cena Nejbližší termín
1 den (8:00 - 14:00)
Online 4 900,00 CZK
5 929,00 CZK s DPH
12.01.2024 + 3
1 den (8:00 - 14:00)
Online 3 900,00 CZK
4 719,00 CZK s DPH
25.01.2024 + 8
2 dny (8:00 - 14:00)
Online 4 900,00 CZK
5 929,00 CZK s DPH
25.01.2024 - 26.01.2024 + 9

Doporučené e-learningy:

:(
Žiadne e-learningy

Mohlo by Vás zajímat:

Podobné články

Jak můžete získat ISO normu?

Jak můžete získat ISO normu?

KATEGORIE

ISO normy nejsou volně dostupné dokumenty. Je možné je získat pouze oficiální cestou a my vám poradíme jak a kde.

Zobrazit víc
CQI - Návody jak splnit požadavky zákazníků a zajistit vysokou kvalitu vašich výrobků

CQI - Návody jak splnit požadavky zákazníků a zajistit vysokou kvalitu vašich výrobků

KATEGORIE

Standardy CQI poskytují návody na hodnocení speciálních procesů využívaných v automobilovém průmyslu. Pokrývají širokou škálu speciálních procesů jako například svařování, nanášení povlaků nebo lisování plastů. Cílem hodnocení CQI je pomoci dodavatelům automobilového průmyslu zlepšit kvalitu jejich speciálních procesů. Hodnocení poskytuje dodavatelům zpětnou vazbu o jejich výkonu a identifikuje oblasti pro zlepšení.

Zobrazit víc
Assessment a jeho aktuální trendy

Assessment a jeho aktuální trendy

V oblasti assessmentu existuje několik aktuálních trendů, které odrážejí pokrok v technologiích, změny v pracovním prostředí a potřeby moderních organizací. Moderní trendy v assessmentu zahrnují digitalizaci, důraz na měkké dovednosti, personalizované hodnocení a využití datové analýzy.

Zobrazit víc
Headhunting aneb umění najít skryté talenty

Headhunting aneb umění najít skryté talenty

Personalisté používají headhunting k identifikaci a oslovení kandidátů, kteří by mohli být ideální pro klíčové pozice ve firmě. Tato metoda je obzvláště užitečná pro vysoce specializované nebo strategické role, kde je obtížné najít vhodné kandidáty pouze prostřednictvím tradičních náborových kanálů.

Zobrazit víc

Newsletter