Pražákova 1008/69, 639 00 Brno
SK
CS
EN

Den Země: Oslava naší planety a výzva k její ochraně

Den Země, který se každoročně slaví 22. dubna, je mezinárodní svátek věnovaný naší planetě. Je to den, kdy si připomínáme krásu a křehkost Země a naši zodpovědnost za její ochranu.

Historie Dne Země

Den Země má své kořeny v roce 1970, kdy se ve Spojených státech uskutečnila série environmentálních demonstrací. Tyto demonstrace, ke kterým se připojilo více než 20 milionů lidí, byly spouštěčem hnutí za ochranu životního prostředí a vedly k založení Agentury na ochranu životního prostředí USA (EPA). V roce 1990 se Den Země stal mezinárodní událostí, která se slaví ve 192 zemích světa.

Téma Dne Země 2024

Téma Dne Země 2024 je "Investujme do naší planety". Tato téma zdůrazňuje potřebu investovat do udržitelných řešení, které nám pomohou chránit životní prostředí a bojovat proti změně klimatu. Existuje mnoho způsobů, jak se můžete do této investice zapojit, od podpory udržitelných podniků až po dobrovolnictví ve vaší komunitě.

Jak můžete oslavit Den Země

Existuje mnoho způsobů, jak oslavit Den Země a přispět k ochraně naší planety. I malé činy mohou přispět k významné věci. Můžete například:

  • Zasadit strom. Stromy pomáhají čistit vzduch, poskytují stín a snižují erozi.
  • Vyčistit park nebo své okolí. Sbírejte odpadky a pomozte udržet naše prostředí čisté.
  • Jet pěšky, jezdit na kole nebo využít veřejnou dopravu. Snižte emise uhlíku a pomozte zlepšit kvalitu ovzduší.
  • Šetřit energií. Vypněte světla, když je nepoužíváte, a používejte úsporné spotřebiče.
  • Recyklovat a kompostovat. Snižte množství odpadu, které posíláte na skládky.
  • Nakupovat lokální produkty. Podporujte lokální farmy a podniky a snižte emise uhlíku spojené s přepravou.
  • Vzdělávat sebe a ostatní. Zvyšujte povědomí o environmentálních problémech a o tom, jak je můžeme řešit.

Každý z nás může přispět k ochraně naší planety. I malé změny v našem každodenním životě mohou mít velký vliv. Společně můžeme vytvořit udržitelnější budoucnost pro sebe a pro budoucí generace.

Podobné články

Jaké změny přináší aktuální 6. verze MMOG/LE pro dodavatelský řetězec v automotive?

Jaké změny přináší aktuální 6. verze MMOG/LE pro dodavatelský řetězec v automotive?

KATEGORIE

MMOG/LE V6 je logistický hodnotící nástroj, který pomáhá automobilovým společnostem získat větší transparentnost ohledně schopností a efektivity jejich dodavatelského řetězce. Tento nástroj umožňuje dodavatelům provádět samo-hodnocení a kontinuální zlepšování. Aktuální verze 6 obsahuje vylepšení v oblastech digitální transformace, plánování kapacit, ESG odpovědnosti, krizového řízení, kybernetické bezpečnosti a hodnocení SCM u subdodavatelů a nových účastníků...

Zobrazit víc
ISO/IEC 42001:2023 - Řízení systému umělé inteligence

ISO/IEC 42001:2023 - Řízení systému umělé inteligence

KATEGORIE

Umělá inteligence (AI) způsobila revoluci v mnoha odvětvích, ale její rychlý růst přinesl i obavy týkající se etiky, soukromí a bezpečnosti. Právě k řešení těchto výzev navrhla Mezinárodní organizace pro normalizaci a Mezinárodní elektrotechnická komise normu ISO/IEC 42001.

Zobrazit víc
Co je to NIST a jak souvisí s ISO/IEC 27001

Co je to NIST a jak souvisí s ISO/IEC 27001

KATEGORIE

Oba standardy poskytují řadu bezpečnostních kontrol, které pomáhají organizacím chránit své informace. NIST a ISO/IEC 27001 jsou kompatibilní a navzájem se doplňují. NIST poskytuje technické detaily pro implementaci bezpečnostních kontrol, které jsou doporučeny v ISO/IEC 27001.

Zobrazit víc
ESG se nezadržitelně blíží. Využijte čas efektivně, udělejte první krok a začněte s přípravou a vzděláváním v oblasti ESG již nyní!

ESG se nezadržitelně blíží. Využijte čas efektivně, udělejte první krok a začněte s přípravou a vzděláváním v oblasti ESG již nyní!

KATEGORIE

V roce 2025 vůjde v platnost povinnost reportovat ESG ukazatele pro mnohé firmy, kterých se dosud tato povinnost netýkala. Při přípravě ESG výkaznictví je třeba zpracovat více než 80 různých údajů, což představuje téměř 1000 kvalitativních či kvantitativních hodnot. Začněte s přípravou již nyní!

Zobrazit víc

Newsletter