Online školení - Všechna školení je možné absolvovat online! Využijte 30% slevu na vybraná online školení! Všechny informace naleznete v aktualitách.

Jaký je postup pro získání ISO certifikátu

KATEGORIE

 

Přemýšlíte jak začít se systémem managementu tak, abyste přivedli Vaši společnost k úspěšnému získání certifikátu systému managementu? Shrnuli jsme pro Vás nejčastější otázky které dostáváme od lidí, kteří se poprvé setkali s pojmem systém managementu. Postupně budeme procházet odpovědi na otázky, které trápí nejednoho podnikatele případně začínajícího manažera kvality.

Co řeší mezinárodní normy ISO v oblasti systému managementu?

Jedná se o soubor mezinárodních norem a požadavků vydaných Mezinárodní organizací pro normalizaci ISO, které by měla organizace zavést do svých pravidel organizace práce, a kterými by se měla organizace řídit.

Nejčastěji se setkáte se:

 

Byly vydané i další normy ISO v oblasti systému managementu, které pro malý prostor nyní neuvádíme.

Všechny normy ISO, jako i ukázky z nich najdete na mezinárodní stránce iso.org.
 

Jednou z nejčastěji se opakujících otázek s kterou se na nás zákazník obrací je: ,,Jak získám certifikát, co mám udělat ?“

 

Pro získání ISO certifikátu - certifikaci systému managementu je potřeba vykonat následující činnosti:

  • prověřit požadavky, a nároky svých zákazníků na zavedení a certifikaci systému managementu,
  • seznámit se s požadavky příslušné ISO normy formou zakoupení a prostudování ISO normy, konzultací se společností která se zabývá implementací, případně certifikací systémů managementu, nebo účastí na školení,
  • implementovat požadavky příslušné normy ISO ve vlastní organizací s pomocí konzultační společnosti nebo vlastními silami,
  • výběr certifikační společnosti, kterou preferujete, anebo preferuje Váš zákazník,
  • úspěšné absolvování certifikačního auditu, který vykoná certifikační společnost,
  • převzetí požadovaného počtu certifikátů, a zprávy o auditu,
  • vykonání nápravných opatření z auditu.

 

V následujícím článku Vám ukážeme jaké jsou možnosti zavedení systému managementu v organizaci.

Podobné články

Proč firmy potřebují interní auditory a jaké jsou jejich přínosy?

Proč firmy potřebují interní auditory a jaké jsou jejich přínosy?

KATEGORIE

Ve světě ISO vyžadují všechny normy systému řízení (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 atd.), Aby měla firma interní audit a systém provádění pravidelných interních auditů. Mnoho majitelů malých a středních podniků si myslí, že interní audity jsou obvykle potřebné pouze pro větší firmy a většinou jen na finanční audity. Primárním cílem interního auditu podle norem ISO je pravidelně přehodnocovat kritické "core business" procesy, aby se zajistilo, že systém managementu splňuje požadavky příslušné ISO normy jakož i vlastní interní požadavky organizace a že systém funguje efektivně a je udržován.

Zobrazit víc
Revidovaný systém managementu kvality zdravotnických prostředků ISO 13485: 2016 - kdy a pro koho je nutný?

Revidovaný systém managementu kvality zdravotnických prostředků ISO 13485: 2016 - kdy a pro koho je nutný?

KATEGORIE

Norma ISO 13485: 2016 je vytvořena a určena pro využití v organizacích, které se zabývají konstrukcí, vývojem, výrobou, instalací, servisem a prodejem a distribucí zdravotnických prostředků. Aktuálně jde poměrně rychle do popředí a stává se standardem pro organizace působící v odvětví zdravotnických prostředků.

Zobrazit víc
ISO 13485: 2016 a její dokumentace

ISO 13485: 2016 a její dokumentace

KATEGORIE

ISO 13485: 2016 specifikuje požadavky na systém řízení kvality, kde organizace musí prokázat svou schopnost poskytovat zdravotnické prostředky a související služby, které splňují požadavky zákazníka a platné požadavky předpisů. Je dostatečně flexibilní na uspokojení individuálních potřeb různých typů organizací vyrábějících a dodávajících zdravotnické prostředky.

Zobrazit víc
Jak zavést systém managementu do organizace?

Jak zavést systém managementu do organizace?

KATEGORIE

Jsou tři možnosti jak zavést systém managementu. Všechny tři si představíme a zhodnotíme jejich plusy i mínusy. Zavedení systému managementu svépomocí, s pomocí konzultační společnosti nebo jen s částečnou pomocí konzultační společnosti.

Zobrazit víc

Newsletter