Jaký je postup pro získání certifikátu

KATEGORIE

 

Přemýšlíte jak začít se systémem manažerství tak, abyste přivedli Vaší společnost k úspěšnému získání certifikátu systému manažerství? Shrnuli jsme nejčastější otázky, které dostáváme od lidí, kteří se poprvé setkali s pojmem systému manažerství. Postupně budeme přecházet odpovědi na otázky, které trápí nejednoho podnikatele, případně začínajícího manažera kvality.

Co řeší mezinárodní normy ISO v oblasti systému manažerství?

Jedná sa o súbor medzinárodných noriem a požiadaviek vydaných Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu ISO, ktoré by mala organizácia zaviesť do svojich pravidiel organizácie práce, a ktorými by sa mala organizácia riadiť.

Najčastejšie sa stretnete so:

 

Byly vydané i další normy v oblasti systému manažerství, které pro malý prostor nyní neuvádíme.

Všechny normy, jako i ukázky z nich najdete na mezinárodní stránce iso.org anebo slovenské stránce unms.sk.
 

Nejčastěji vyskytující se otázka na setkáních: ,,Jak získám certifikát, co mám udělat ?“

 

Pro certifikaci systému manažerství je potřeba vykonat následující činnosti:

  • prověřit požadavky, a nároky svých zákazníků na zavedení a certifikace systému manažerství,
  • seznámit se s požadavky příslušné normy formou zakoupení a prostudování normy konzultací, se společností, která se zabývá implementací případně certifikací systému manažerství, anebo účastí na školení,
  • implementovat požadavky příslušné normy, ve vlastní organizaci s pomocí konzultační společnosti, anebo vlastními silami,
  • výběr certifikační společnosti, kterou preferujete, anebo preferuje Váš zákazník,
  • úspěšné absolvování certifikačního auditu, který vykoná certifikační společnost,
  • převzetí požadovaného počtu certifikátů, a zprávy o auditu
  • vykonání nápravných opatření z auditu.

 

V následujícím článku Vám ukážeme jaké jsou možnosti zavedení systému manažerství v organizaci.

Podobné články

Pro koho je určený systém manažerství udržitelnosti akcí podle ISO 20121

Pro koho je určený systém manažerství udržitelnosti akcí podle ISO 20121

KATEGORIE

Tato mezinárodní norma byla navrhnutá s cílem pomoci organizacím a jednotlivcům zlepšit, zkvalitnit a standardizovat podmínky udržitelnosti nabízených služeb souvisejících s akcemi, které organizují pro zákazníky, resp. účastníky akcí, a jsou někdy svojí povahou charakterizované pozitivními i negativními sociálními, ekonomickými a environmentálními vlivy.

Zobrazit víc
Jsou normy řady STN EN 1090 závazné?

Jsou normy řady STN EN 1090 závazné?

KATEGORIE

Harmonizované normy STN EN 1090 jsou stanovené evropskými organizacemi pro normalizaci, ve které se stanovují metody a kritéria posuzování parametrů a podstatných vlastností stavebních výrobků.

Zobrazit víc
Jak udržet metodu 5S funkční

Jak udržet metodu 5S funkční

KATEGORIE

Zaprvé je třeba přiznat, že neexistuje přesný návod jako metodu 5S udržet. Ani my Vám zde neprozradíme nějaké revoluční řešení. Bylo by to velmi jednoduché. Pokusíme se Vám poskytnout pár rad a triků tak, aby Vaši zaměstnanci nepovažovali 5S za otravování a aby spolupracovaly na její udržování a funkčnosti.

Zobrazit víc
Rizika a chyby při implementaci systému managementu

Rizika a chyby při implementaci systému managementu

KATEGORIE

Základem úspěšné implementace systému managementu jakosti v podniku je efektivní zavedení politiky, cílů a procesů, které formuluje vedení podniku. Vedoucí pracovníci musí být stoprocentně přesvědčeni o smyslu projektu implementace.Úspěch, respektive neúspěch zavedení systému managementu jakosti spočívá často v kompatibilitě koncepce kvality s podnikatelskou filozofií. Když se koncepce kvality buduje podle požadavků normy ČSN EN ISO 9001 a v souladu s podnikatelskou filozofií společnosti, existují dobré vyhlídky na pozitivní výsledky zavedení systému managementu jakosti.

Zobrazit víc

Newsletter